Další den nepokojů v Severním Irsku. V plamenech skončila policejní auta i městský autobus.

8. apr. 2021 | Komentované správy

Možno by Brusel urobil lepšie, keby sa začal viac zaujímať o vlastné problémy, než neustále riešiť Rusko a Putina…

V Severním Irsku už několik dní pokračují násilné střety. Ve středu večer skupina mladíků v Belfastu dokonce unesla a zapálila městský autobus. Při předchozích incidentech skončily v plamenech policejní vozy a výtržníci házeli na policisty zápalné lahve. Desítky jich utrpěly zranění. Pozadí nepokojů není zcela jasné, podle médií mohou souviset se zvýšeným napětím v souvislosti s odchodem Velké Británie z Evropské unie.

Source: Další den nepokojů v Severním Irsku. V plamenech skončila policejní auta i městský autobus

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.