EMA: Vakcína od AstraZenecy nesúvisí so zvýšeným rizikom zrazenín.

18. mar. 2021 | Komentované správy, Koronavírus

Zdroj obrázka:

Nórski vedci dnes oznámili, že zistili prejavy silnej reakcie imunitného systému medzi pacientmi, ktorých zaočkovali vakcínou od spoločnosti AstraZeneca a vytvorili sa im krvné zrazeniny. Zistenia naznačujú, že pacienti mali silnú imunitnú reakciu, ktorá viedla k vytvoreniu protilátok, ktoré dokážu aktivovať krvné doštičky – sú to malé bunkové fragmenty, ktoré vytvárajú zrazeniny.

Naproti tomu Európska lieková agentúra oznamuje, že vraj nič nenasvedčuje tomu, žeby vakcína od spoločnosti AstraZeneca mohla za krvné zrazeniny.

No…tak si teraz vyberte. Treba však myslieť na to, že nórski vedci svojimi zisteniami nič neriskovali. Naproti tomu, pokiaľ ide o Európsku liekovú agentúru, v hre je jej meno. Ak by sa napokon ukázalo, že na trh pustila vakcínu, ktorá krvné zrazeniny naozaj spôsobuje, tak by to asi nepomohlo veľmi povesti tejto liekovej agentúry….

EMA: Vakcína od AstraZenecy nesúvisí so zvýšeným rizikom zrazenín. 1

Európska agentúra pre lieky (EMA) zdôraznila, že výhody prevažujú nad rizikami.

Source: EMA: Vakcína od AstraZenecy nesúvisí so zvýšeným rizikom zrazenín

0 komentárov

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme