ONLINE: Zrušte patenty na vakcíny, vyzýva WHO. Firmy nechcú.

27. feb. 2021 | Komentované správy, Koronavírus, V číslach

Povieme si teraz dve veľké pravdy. Vakcína proti detskej obrne vznikla v minulosti vďaka istému pánovi menom Jonas Salk, respektíve vďaka pánovi menom Albert Sabin. Treba povedať, že obaja títo páni boli vedeckí rivali a pracovali odlišnou metódou, no niečo ich spájalo. Obaja si odmietli nechať očkovaciu látku proti detskej obrne patentovať. Pripravili sa týmto rozhodnutím o rozprávkové bohatstvo. Jonas Salk takto odpovedal v televíznej relácii na otázku, kto vlastní patent na jeho vakcínu:
„Povedal by som, že ľudia. Neexistuje žiadny patent. Mohli by ste si patentovať slnko? Nejde to.“
Albert Sabin zas otvorene povedal, že jeho vakcína je „darom všetkým deťom sveta.“

A teraz druhá veľká pravda. Vakcíny proti koronavírusu, na ktorých farmafirmy točia a ešte len vytočia miliardy dolárov nie sú len ich dielom. Európania si výrobu týchto vakcín predplatili z vlastných daní. Inými slovami skladáme sa na ich vývoj všetci, no patent držia v rukách farmafirmy, ktoré vytáčajú vďaka tomu miliardové zisky….

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.