Izrael daroval Česku 5000 dávok vakcíny proti koronavírusu.

24. feb. 2021 | Komentované správy, Koronavírus

No…daroval ako daroval. ČR dostala „do daru„ 5 tisíc vakcín Moderna výmenou za diplomatickú podporu Izraela. Môžete na Izrael a jeho politiku nadávať koľko len chcete, ale skrátka Izarel v tom vie chodiť. Za vakcíny zaplatí na začiatku niekoľko násobne vyššiu sumu, než je reálna cena. Tým pádom si na rozdiel od ostatných zabezpečí to, že on bude mať vakcín dostatok. Dokonca aj viac ako potrebuje. Niekto by sa čudoval…ach…aké nelogické. Zaplatiť niekoľko násobne viac za vakcínu. Veď to je neekonomické! Opak je však pravdou. Izrael na tom predraženom nákupe niekoľko krát zarobí. V prvom rade bude mať zaočkované obyvateľstvo, na rozdiel od ostatných, ktorí márne čakajú na sľúbené dodávky. Izrael zaplatil viac, tak má čo chcel. Druhí musia čakať. Po druhé, v čase, keď budú iné krajiny neustále zápasiť s lockdownami, Izrael bude uvoľňovať opatrenia. Inými slovami, kým iní budú naďalej páchať hospodárske škody, Izrael bude ekonomicky prosperovať. No a do tretice…Izrael bude svoje prebytočné vakcíny „darovať„ iným krajinám s neschopnými politikmi, výmenou za diplomatickú podporu. Napríklad Česká republika od budúceho mesiaca otvára pobočku svojho  telavivského veľvyslanectva v JeruzaIeme…

Hundrite koľko chcete…Izrael v tom chodiť vie. Nie, vakcíny nekúpil predražene. Niekoľkonásobne sa mu ten nákup vráti.

.,

 

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.