Valášek: Rusko podľa odborníkov neposkytlo dosť údajov na posúdenie Sputnika.

16. feb. 2021 | Komentované správy, Koronavírus

No..tak sa nám ozval premiér Igor Matovič, podľa ktorého je situácia s kovidom už tak vážna že treba rozbehnúť rokovania s ruskou stranou o vakcíne Sputnik.

Hneď po týchto jeho slovách sa ozval „vakcinačný odborník„ z proamerickej strany Za ľudí –  Tomáš Valášek, ktorý v reakcii na premiérove slová vyhlásil: „“Počul som od odborníkov, ktorí schvaľujú všetky liečivá na Slovensku, že Rusko neposkytlo ani zďaleka dosť údajov na to, aby Slovensko mohlo zodpovedne posúdiť, či je vakcína Sputnik bezpečná. Počul som, ako iní ‚odborníci‘, ktorých citujete, otvorene zavádzali, že Sputnik je v pohode, lebo ho používajú iné krajiny EÚ. Nie. Používa ho presne jedna, Maďarsko. A naši vlastní diplomati hlásia, že autorizáciu Sputnik dostal len pod silným politickým tlakom od vlády. Prešiel by objektívnym testom?“

Čo k tomu dodať. Odpovedzte si sami na otázku, že či polkitikom typu Valášek ide v prvom rade o ľudské životy, alebo o geopolitiku?

Valášek: Rusko podľa odborníkov neposkytlo dosť údajov na posúdenie Sputnika. 1

 

0 komentárov

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme