V Polsku vyšetřují vůdkyni protestů proti potratům. Hrozí jí až osm let vězení.

11. feb. 2021 | Dvojité metre, Komentované správy

Nejakej poľskej organizátorke demonštrácií hrozí aktuálne 8 ročné väzenie. Prečo? No lebo vraj urazila policajta a okrem toho organizovala nejaké propotratovské porotesty v časoch pandémie kovidu 19. A okrem toho je vinná z toho, že vraj schvaľovala vandalské útoky v kostoloch a „zlomyseľne marila“ bohoslužby tým, že v rozhovore pre poľský rozhlas pozitívne hovorila o protestujúcich, ktorí posprejovali fasády kostolov a pri demonštráciách rušili omše.
No čo teraz urobíte vy naši „eurohodnotoví vyspelí„ západní politici? Budete teraz rovnako nekompromisní ako ste to predviedli pri Navaľnom? Budete teraz hromžiť sankciami voči Poľsku, budete podporovať poľských demonštrantov ako ste to urobili v prípade Ruska? Budete nehorázne pobúrení hroziacim 8 ročným trestom pre organizátorku protestov? Budete teraz stáť pri nej tak ako ste stáli pri ruských Pussy Riot, ktoré nieže niečo rozprávali v rozhlase, ale ktoré konkrétnymi vandalskými činmi rušili ruské bohoslužby? Alebo sa nebodaj od vás zase raz dozvieme, že to bolo tentokár niečo inéééé´…a vy si len tak poplačkáte nad tým ako to tá zlá poľská vláda skomplikovala Poľkám pokiaľ ide o interrupcie, no ale zase na druhej strane skonštatujete že šak ale treba rešpektovať pandemcké opatrenia a nesmie sa teraz demonštrovať a tak ďalej a tak ďalej?
A čo samotné Poľsko, ktoré nikdy nevynechá príležitosť skomplikovať život Rusku? Ak mu teda tak veľmi záležalo na spravodlivosti pre Navaľého, ak bolo pre Waršavu niečo nehorázne keď kontroverzný politik Navaľný išiel do väzenia za to, že porušil nariadenia keď bol v podmienke, bude aj teraz poľská vláda pobúrená hroziacim 8 ročným väzením pre nejakú poľskú organizátorku protestov? Alebo to teraz je OK?

V Polsku vyšetřují vůdkyni protestů proti potratům. Hrozí jí až osm let vězení. 1

Vůdkyně protestů v Polsku proti verdiktu ústavního soudu, který prakticky úplně zakázal umělá přerušení těhotenství, Marta Lempartová byla obviněna z trestné činnosti. Hrozí jí až osmileté vězení. Napsala to agentura AP, kterou o tom ve čtvrtek informovala sama Lempartová.

Source: V Polsku vyšetřují vůdkyni protestů proti potratům. Hrozí jí až osm let vězení

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme