Amerika je s5. Síce nikam neodišla, ale je späť. A spolu s jej  návratom sa okrem iného odkladá plánované stiahnutie amerických vojakov z Nemecka, ale predovšetkým sa z podpory práv LGBTQ stane základný kameň americkej diplomacie. Nový americký prezident Biden varoval ruského prezidenta Vladimira Putina, že USA už nebudú tolerovať „agresívne kroky Ruska, zasahovanie do svojich volieb, kybernetické útoky, trávenie jeho občanov.

Zvláštne. Prezident krajiny, ktorá vraždí ľudí bez súdnych procesov dronmi, hovorí že nebude tolerovať agresívne kroky Ruska. Prezident krajiny ktorej  tajné služby špehujú celý svet a dokonca aj vlastných „spojencov„ hovorí že už USA nebudú ďalej tolerovať kybernetické útoky Ruska. USA už nebudú ďalej tolerovať ruské zásahy do vlastných volieb. Čiže aj teraz, keď vyhral Biden, ovplyvnili voľby Rusi? A na dôvažok, USA už ďalej nebudú tolerovať trávenie ruských občanov. Otrava Navaľného je síce len údajná, bez predloženia dôkazov, ale ak už tak USA leží na srdci osud ruských občanov, možno by im túto obdivuhodnú starostlivosť mohlo Rusko oplatiť tým, že prestane tolerovať zabíjanie amerických občanov americkou políciou.

Biden: Amerika je späť. 1

 

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme