Riaditeľ sociálnej siete Parler hovorí o skorom návrate.

20. jan. 2021 | 2 roky k pravde, Dvojité metre, Globálna oligarchia, Komentované správy, Ľudsko-právna totalita, Plazivá totailta, Progresívny rováš

Malé dovysvetlenie:

Ako je všeobecne známe, Facebook, Instagram a Twitter zablokovali Trumpa. Tvrdia, že tak urobili preto, lebo sa báli toho, že Trum bude ďalej hecovať nepokoje občanov. A tak Trumpov tím povedal že OK, keď ste nás blokli, my prechádzame na inú sociálnu sieť Parler. Akonáhle sa to dozvedela  IT divízia Amazonu (s podporou Googlu a Applu) odstrihla od cloudov a serverov túto konzervatívnu sociálnu sieť. Vypli ju. Vraj pre radikálny obsah. Komentátor Dag Daniš k tomu dodáva:

„Tieto praktiky môžeme bez akéhokoľvek preháňania označiť ako nebezpečnú cenzúru. Nie štátnu. Súkromnú cenzúru, o ktorej rozhoduje finančná aristokracia – vlastníci sietí a dát. Tí dnes stoja vysoko nad bezmocnou politikou či nad úradmi. Sú dokonca silnejší než americký prezident. A budú ešte silnejší. Pretože ich figúrky z radov demokratov vyhrali prezidentské voľby a ovládli obe komory Kongresu. Politika vlastníkov sietí odkrýva dve vážne hrozby. Prvá: cenzúra, ktorú svojvoľne predvádzajú, nemusí ohrozovať len extrémistov a radikálov. A ani ich neohrozuje, aspoň nie tých progresívnych, ktorí podporovali protesty a výtržnosti Black Lives Matter (vedúce k podpaľovaniu policajných áut a k útokom na úrady). Ich cenzúra môže skôr či neskôr likvidovať akýkoľvek konzervatívny názor. A časom aj akýkoľvek normálny názor, ktorý nekopíruje módne predpisy. Druhá hrozba: finančná sila a moc vlastníkov sietí dosiahla bezprecedentnú úroveň. Ešte nikdy v dejinách ľudstva neboli kapitál – a moc – tak tvrdo koncentrované v rukách úzkej skupiny ľudí. A nielen to. Ich nástroje umožňujú takmer absolutistickú kontrolu nad spoločnosťou. Monopoly, resp. oligopoly ako Microsoft, Google, Facebook, Apple sledujú, kontrolujú a ovládajú naše súkromie. Manipulujú nás. A navyše je od nich závislé prežitie akejkoľvek firmy. Zašlo to tak ďaleko, že táto oligarchia si môže, obrazne povedané, kúpiť svet. Investuje do médií, do politických strán, do mimovládok. Cez siete nadácií financuje aktivistov a intelektuálov.“

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.