Martin Bago: A cirkus pokračuje ďalej

17. dec. 2020 | Komentáre

Martin Bago: A cirkus pokračuje ďalej 1

Matelko nazve Sulíka idiotom, ten mu odkáže, že len vyplakáva. Pritom sa od začiatku správa ako tvrdý kapitalista, ktorý hľadí len na peniaze a ktorý akoby ani nebol členom vládnej koalície, ale skôr opozície a sabotuje všetky opatrenia vlády. Bodaj by aj nie, keď si môže „bojom“ proti opatreniam nahnať popularitu a ďalšie percentíčka, všakže Sulino?

Matelko zase vidí svoje upadajúce percentíčka a tak v snahe ich zachrániť útočí ako besný pes, a to na všetkých navôkol. O jeho chovaní, ktoré sa skôr podobá rozmaznanému spratkovi ako tretiemu najvyššiemu ústavnému činiteľovi ani nehovoriac. A ani jeden z nich sa neobjaví na tak dôležitej tlačovke, aká bola včera, kde bolo národu potrebné oznámiť nastávajúci lockdown. Proste vláda ako lusk. Každý sa hrajká na vlastnom piesočku a naháňa preferencie akoby bolo mesiac do volieb.

Je to veľmi smutný pohľad na súčasnú podobu vládnej politiky. Žiaľ lepšie to nie je ani v opozičnom spektre a žiadnu normálnu alternatívu široko ďaleko nevidno, keďže jednej časti opozície ide len o to, aby si zachránila svoje rite od trestného stíhania a čo najskôr popúšťala všetkých zatknutých, ktorí sa môžu ešte rozrozprávať, z väzby, a druhej časti ide o …. ani už poradne niet známe o čo vlastne, v poslednej dobe sa zdá, že hlavne o sabotáž opatrení, ktoré ako jediné dokážu ochrániť množstvo ľudí od nákazy a ťažkého priebehu či smrti na Covid-19. Je to veľmi smutný pohľad na súčasnú politickú scénu…

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme