Martin Bago: A cirkus pokračuje ďalej

17. dec. 2020 | Komentáre

Matelko nazve Sulíka idiotom, ten mu odkáže, že len vyplakáva. Pritom sa od začiatku správa ako tvrdý kapitalista, ktorý hľadí len na peniaze a ktorý akoby ani nebol členom vládnej koalície, ale skôr opozície a sabotuje všetky opatrenia vlády. Bodaj by aj nie, keď si môže „bojom“ proti opatreniam nahnať popularitu a ďalšie percentíčka, všakže Sulino?

Matelko zase vidí svoje upadajúce percentíčka a tak v snahe ich zachrániť útočí ako besný pes, a to na všetkých navôkol. O jeho chovaní, ktoré sa skôr podobá rozmaznanému spratkovi ako tretiemu najvyššiemu ústavnému činiteľovi ani nehovoriac. A ani jeden z nich sa neobjaví na tak dôležitej tlačovke, aká bola včera, kde bolo národu potrebné oznámiť nastávajúci lockdown. Proste vláda ako lusk. Každý sa hrajká na vlastnom piesočku a naháňa preferencie akoby bolo mesiac do volieb.

Je to veľmi smutný pohľad na súčasnú podobu vládnej politiky. Žiaľ lepšie to nie je ani v opozičnom spektre a žiadnu normálnu alternatívu široko ďaleko nevidno, keďže jednej časti opozície ide len o to, aby si zachránila svoje rite od trestného stíhania a čo najskôr popúšťala všetkých zatknutých, ktorí sa môžu ešte rozrozprávať, z väzby, a druhej časti ide o …. ani už poradne niet známe o čo vlastne, v poslednej dobe sa zdá, že hlavne o sabotáž opatrení, ktoré ako jediné dokážu ochrániť množstvo ľudí od nákazy a ťažkého priebehu či smrti na Covid-19. Je to veľmi smutný pohľad na súčasnú politickú scénu…

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.