zvtv: Roman Michelko (10.12.2020)

11. dec. 2020 | Komentáre

Je na strane ministerky spravodlivosti v otázke zmeny ústavy? Bude alebo je ústavný súd garanciou demokracie? Kauza Gorila sa nedá vyšetriť, nieto ešte súdiť, a následne potrestať jej aktérov. Prečo? Končí éra, keď pán premiér manipuloval s členmi vládnej koalície tým, že ich vydieral svojím odstúpením, odchodom? Kollár, Sulík a Remišová sa stávajú odolnými voči takýmto spôsobom manipulácie a vydierania. Má predseda vlády právo odoberať kompetencie ministrom a správať sa ako vládca? Je to hrubé faux pas pána premiéra? Je občianska neposlušnosť majiteľov, prevádzkovateľov reštauračných zariadení inšpirovaná otvorením niektorých lyžiarskych stredísk? Či je skôr prejavom krajnej núdze občanov? Verejno-právne médiá mlčia o dianí v spoločnosti. Vytvárajú tým priestor na informovanosť mimo verejno-právneho rámca?

Source: PREMIÉRA: Roman Michelko (10.12.2020) – zvtv

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.