Je ona dôvodom, prečo sa ho nechce vzdať? Matovič informoval, že šéfka EK Von der Leyenová podporila celoplošné testovanie v členských štátoch EÚ.

30. okt. 2020 | Komentované správy, Koronavírus

V poriadku. Skúsme sa na vec pozrieť naozaj tak, že sú antigénové testy akási spása v súčasnej situácii. Že skutočne ide len a len o to, čo najskôr oddeliť masy chorých od zdravých, ktorí následne ostanú doma v karanténe. Ak je toto naozaj cieľom, z akého dôvodu sa vláda SR pod vedením Igora Matoviča rozhodla nerešpektovať výsledky antigenovách testov, ktoré robia súkromné laboratóriá? Už viac krát sme upozorňovali na to, že mnohí ľudia sa chceli dať otestovať, ale nechcú riskovať nákazu počas plošného testovania, ktoré organizuje štát. Preto sa objednali na odber v súkromných zariadeniach. Nakoniec sa ale na veľké prekvapenie dozvedeli, že štát takéto antigenové testy /dokonca neraz kvalitnejšie ako tie štátne/ nebude uznávať. pozor, nehovoríme teraz o PCR testoch, ale o testoch antigénových. Ako je to možné? Veď predsa ak je cieľom oddeliť čo najskôr chorých od zdravých, tak ako to prezentuje premiér Matovič, respektíve pani Leyenová, v tom prípade by mal štát urobiť všetko pre to, aby všetkými možnými spôsobmi podporil každú jednu aktivitu, ktorá smeruje k tomuto cieľu. Žiaľ vidíme presný opak, kedy premiér aj s jeho vládou v podstate vyradil súkromné zariadenia, z tejto ako sa nám to prezentuje spásonosnej činnosti. A aj preto sa žiaľ nemôžeme akosi zbaviť pocitu, že v skutočnosti ani tak nejde o oddeľovanie chorých od zdravých, ale skôr o čo najvyššiu účasť na „štátnom riskantnom happeningu„ ktorá sa potom môže predať verejnosti ako jednoznačná podpora ľudu k súčasnému vedeniu krajiny.

 

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.