NATO zverejnilo výdavky spojencov na obranu: Koľko minie Slovensko?

21. okt. 2020 | S entuziazmom k 3. svetovej, Komentované správy

Takže si to rozmeňme na drobné. Slovensko by malo v tomto roku minúť, okrem iného aj na zbrojenie /pardón na obranu 🙂 / 1,86 percenta HDP. V prepočte to znamená, 1,753 miliardy dolárov alebo 1,612 miliárd eur.

Milé deti. Je pravda, že koronavírusová kríza spôsobí bezprecedentný prepad HDP na Slovensku a teda vo výsledku prepad životnej úrovne mnohých občanov. Rovnako je pravdou, že mnohí ľudia prídu o prácu a prepadnú sa do chudoby. Ale….je tu to nebezpečné Rusko a Čína a preto každý slušný človek, ktorý nebude mať z čoho splácať hypotéku, v horšom prípade nebude mať čo do úst, iste s radosťou a nadšením víta fakt, že kúpime nové zbrane, ktoré nám pomôžu odvrátiť potenciálne útoky zo strany týchto dvoch podliackych krajín…

A teraz trochu smutno-vážne. Čo by si len tá zbrojárska lobby počala, keby sme tu nemali týchto dvoch univerzálnych zloduchov…

 

 

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.