Roman Michelko: Rozsudok nad Mariánom Kotlebom

15. okt. 2020 | Komentáre

 

Paradoxne, tento rozsudok odsúdil aj Ľuboš Blaha a podstatu problému vystihol úplne dokonale. Tento rozsudok bol ťažko aktivistický, inak povedané – spravodlivosť je nič a politické zadanie je všetko. Sudkyňa Ružena Sabová a prokurátor Tomáš Honz teda reprezentujú to najhoršie, čím naša justícia disponuje. Problém si na seba našili už tým, že Kotlebov trestný čin preklasifikovali, čím vlastne neumožnili, aby bol zaň udelený podmienečný trest. To by možno spoločnosť, ako tak akceptovala. Odsúdenie na štyri roky a štyri mesiace nepodmienečne je už problematické aj pre mediálny a politický mainstream. Ak odvolanie dostane senát Najvyššieho súdu pod vedením Petra Paludu, môžeme očakávať to najhoršie. Ak bude tento rozsudok potvrdený, bude to za hranou každého súdneho človeka. Tento judikát jasne ukazuje, ako veľmi nebezpečná je širokospektrálna interpretácia osvienčimskej lži. Čo je posolstvo tohto rozsudku? Politický mainstream u voličov zlyháva a pokúša sa preniesť politicky boj miesto verejného priestoru do súdnych siení.

Väčšina voličov mala od ĽS NS očakávania, ktoré sa nenaplnili. Aké chyby urobila ĽS NS? Nemali mať problém odsúdiť nešťastné udalosti našich dejín. Mohli si nechať priestor pre interpretáciu istých historických období, trvajúc na tom, že odmietnutie čiernobieleho videnia našich dejín je plne legitímne. Šeky boli úplne zbytočne. Tam súd zlyhal. Neriešil len samotný akt, ale posudzoval celostné pôsobenie Mariana Kotlebu, celú jeho históriu, všetky jeho akty a vyjadrenia. Toto bolo ďaleko nad kompetenciu súdu a rozsudku. Tento podprahový odkaz svojim skalným (1488) bol nakoniec aktivistickou justíciou ťažko zneužitý.

Je šanca, aby sa ĽS NS stala akceptovanou stranou? Áno, ale až v prípade nástupu novej generácie. Politickému mainstreamu to takto vyhovuje. Ak bude držať ĽS NS v politickej karanténe, tak si tým vyrábajú alibi, aby mohli ísť aj do hodnotovo nekompatibilných koalícii.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet:
SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon:
https://www.patreon.com/romanmichelko

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.