Rozhodnuté: Kotleba je v kauze šekov vinný, dostal vyše štvorročný trest.

12. okt. 2020 | Komentované správy

Marián Kotleba číslom 1488 očividne provokoval. Avšak provokácia je jedna vec a protiprávne konanie vec druhá. Číslo nemôže byť trestné. Ak sa niekto naučí chodiť na hrane zákona, môže to byť niekomu extrémne protivné, či dokonca odporné, ale nemôže to byť trestné. Spoločnosť ktorá sa chce voči takýmto chodcom na hrane zákona brániť má povinnosť hľadať na to zákonné spôsoby, v zmysle sprísňovania noriem, novelizácií zákonov atd. Vyhlásiť číslo za trestné však tou cestou nie je.
V našej spoločnosti, ktorá je extrémne polarizovaná sa bude teraz jeden tábor cítiť víťazom a ten druhý porazeným. V skutočnosti však dnes nevyhral nikto. Práve naopak. Týmto verdiktom sme všetci stratili a vybrali sme sa veľmi nebezpečnou cestou….

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.