Roman Michelko: Cenzúra kňaza Mariána Kuffu

20. sep. 2020 | Nekomentovaný výber

Minister Milan Krajniak znova dokazuje, že SME RODINA vníma voličov ako ich boss Boris Kollár ženy. Po použití ich zahodia. Kde sú sľuby, že zachovajú sociálne štandardy predchádzajúcich vlád? Za niektoré z nich osobne hlasovali, konkrétne za trináste dôchodky a za dôchodkový strop. Z trinástych dôchodkov ostalo úbohé torzo, najnižšia mzda sa znižuje, dočkali sme sa nulovej valorizácie najnižších dôchodkov a nahradenie odborárov, ktorých legitimitu nie je možné poprieť, niekým servilným s takmer nulovou legitimitou.

Sociálna politika tejto vlády sa pomaly dostáva na úroveň, aká bola za Ľudovíta Kaníka. Svoje absurdné rozhodnutia minister zdôvodnil ťažkými komunikačnými faulami. Šialená lož je, že vraj nevedeli, že v Sociálnej poisťovni na to nebudú prostriedky. To je absolútne slabý argument. Jana Cigánikova otvorila debatu o potratovej tabletke. Premiér tvrdí, že je vraj dobre, že ju jej matka nepoužila, lebo kto by potom podával také hlúpe návrhy. Takto nám súdruhovia z koalície kapitalizmus nevybudujú.

Licenčná rada sankcionovala katolícku Televíziu LUX za kázeň kňaza Mariána Kuffu, pretože vraj nemal nevyváženú kázeň. Ďalší pokus o otváranie Owertonovho okna? Kde to skončí? Zdravý rozum dostal stopku. Každá kázeň ma byť cenzurovaná? Každú kázeň majú odobriť radikálne feministky alebo niekto ako Michal Havran? Táto sankcia je absolútne mimo, ale testujú si, kam až môžu zájsť. Je to jasný symptóm prísnej limitácie verejnej diskusie. Tam, kde absentuje zdravý rozum, musí ho nahradiť právna norma. Poslanci Tomáš Taraba a Ján Podmanický ju predložia, aby takého choré veci nemohli nastať. Podporia to aj Anna Záborská a Richard Vašečka? Alebo dajú prednosť koaličnej servilite oproti zdravému rozumu?

Nakoniec reakcia na výhrady voči mojim tvrdeniam zo strany Milana Mazureka. Verejná výzva na otvorenú debatu na neutrálnej pôde. Verím, že bude druhou stranou prijatá.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet:
SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon:
https://www.patreon.com/romanmichelko

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme