Roman Michelko: Cenzúra kňaza Mariána Kuffu

20. sep. 2020 | Nekomentovaný výber

Minister Milan Krajniak znova dokazuje, že SME RODINA vníma voličov ako ich boss Boris Kollár ženy. Po použití ich zahodia. Kde sú sľuby, že zachovajú sociálne štandardy predchádzajúcich vlád? Za niektoré z nich osobne hlasovali, konkrétne za trináste dôchodky a za dôchodkový strop. Z trinástych dôchodkov ostalo úbohé torzo, najnižšia mzda sa znižuje, dočkali sme sa nulovej valorizácie najnižších dôchodkov a nahradenie odborárov, ktorých legitimitu nie je možné poprieť, niekým servilným s takmer nulovou legitimitou.

Sociálna politika tejto vlády sa pomaly dostáva na úroveň, aká bola za Ľudovíta Kaníka. Svoje absurdné rozhodnutia minister zdôvodnil ťažkými komunikačnými faulami. Šialená lož je, že vraj nevedeli, že v Sociálnej poisťovni na to nebudú prostriedky. To je absolútne slabý argument. Jana Cigánikova otvorila debatu o potratovej tabletke. Premiér tvrdí, že je vraj dobre, že ju jej matka nepoužila, lebo kto by potom podával také hlúpe návrhy. Takto nám súdruhovia z koalície kapitalizmus nevybudujú.

Licenčná rada sankcionovala katolícku Televíziu LUX za kázeň kňaza Mariána Kuffu, pretože vraj nemal nevyváženú kázeň. Ďalší pokus o otváranie Owertonovho okna? Kde to skončí? Zdravý rozum dostal stopku. Každá kázeň ma byť cenzurovaná? Každú kázeň majú odobriť radikálne feministky alebo niekto ako Michal Havran? Táto sankcia je absolútne mimo, ale testujú si, kam až môžu zájsť. Je to jasný symptóm prísnej limitácie verejnej diskusie. Tam, kde absentuje zdravý rozum, musí ho nahradiť právna norma. Poslanci Tomáš Taraba a Ján Podmanický ju predložia, aby takého choré veci nemohli nastať. Podporia to aj Anna Záborská a Richard Vašečka? Alebo dajú prednosť koaličnej servilite oproti zdravému rozumu?

Nakoniec reakcia na výhrady voči mojim tvrdeniam zo strany Milana Mazureka. Verejná výzva na otvorenú debatu na neutrálnej pôde. Verím, že bude druhou stranou prijatá.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet:
SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon:
https://www.patreon.com/romanmichelko

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.