Roman Michelko: Snem SNS sa zmenil na kar

13. sep. 2020 | Nekomentovaný výber

Keď asi pred šiestimi rokmi Pavol Frešo skrečoval snem SDKÚ, napísal som komentár: Snem SDKÚ sa zmenil na kar. Dnes, bohužiaľ, musím to isté napísať o SNS. Je fakt, že za likvidáciu SDKÚ patrí Frešovi nehynúca sláva. Zo slovenskej politiky totiž dostal niečo tak odpudivé ako Mikuláša Dzurindu, Ivana Mikloša či Ľudovíta Kaníka. SNS však mala aj svetlejšie chvíle, preto jej bude väčšia škoda. Ako sa to vôbec mohlo stať? Andrej Danko nemá sebareflexiu, to vieme, stalo sa mu to, čo pre väčšinu politikov znamená koniec. Stal sa smiešnym. Jeho nadmerné ego, nekomunikácia s kolegami zo strany, svojvoľnosť pri personálnych, zväčša zlých nomináciách, obchádzanie straníckych štruktúr a množstvo zlých, nepochopiteľných a škodlivých rozhodnutí nakoniec rezultovalo do historicky najhoršieho výsledku SNS. Prečo nakoniec kandidoval? Vo všeobecnosti sú tri dôvody. Jeden, asi naivný, je faktor Alberecht .
Viď link https://www.aktuality.sk/clanok/817367/komentar-daga-danisa-danko-chcel-skoncit-prekazil-mu-to-albrecht/ skoncit-prekazil-mu-to-albrecht/.

Skrátka, Andrej Danko si myslí, že vďaka tomu, že ostane v politike, získa imunitu pred stíhaním za to, čo sa dialo v izbe č. 8.Časť peňazí z kauzy Dobytkár išla na „systém“, rozumej stranu, no a Danko si myslí, že ak bude predsedom opozičnej strany, tak si naňho vyšetrovacie orgány netrúfnu, lebo by sa to mohlo interpretovať ako prenasledovanie opozície. Chabá nádej a asi aj nereálna, ale nemožno vylúčiť, že tomu Andrej Danko naozaj verí. Druhá možnosť je, že to bola úloha preňho: daj to „na Freša“ a všetko bude odpustené. Tretia, prízemná verzia je, že strana dostala za voľby 1,8 miliónov eur a na svoju činnosť dostane každý rok počas štyroch rokov štyristotisíc eur, takže aj za to má zmysel zabojovať. Motivácia Andreja Danka sa dá teda pochopiť, ale prečo ho podporujú delegáti? Aký zmysel má skutočnosť, že je niekto okresným
šéfom mimoparlamentnej strany? Ak je pre niekoho toto životným úspechom, tak to o štruktúrach SNS vypovedá veľmi veľa. To, že Andrej Danko do toho išiel, je v poriadku, v politike sú rôzni ľudia, ale skutočnosť, že ho imunitný organizmus strany nevypudil ako škodiaci element, znamená, že SNS si nezaslúži ďalej existovať. Je sotva možné veriť, že Andrej Danko má sebareflexiu a že, ako mnohým sľúbil, ak s preferenciami strany do dvoch rokov nepohne, odíde. A nemenej zaujímavé sú aj jeho interpretácie toho, že on sám si uvedomuje, že pôsobí ako šašo. Ale to je vraj dnes predpoklad úspechu. Nie je. Ak dvaja robia to isté, nie je to to isté. Keď to Martin Poliačik chcel dať „na
Matoviča“, nevyšlo to. Dankove klauniády na voličov nefungujú, Matovičove áno. Aj preto asi SNS dopadne, bohužiaľ, podstatne horšie ako OĽANO.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet:
SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon:
https://www.patreon.com/romanmichelko

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme