Spravodlivosť ale odtiaľ potiaľ. Pompeo oznámil uvalenie sankcií na prokurátorku Medzinárodného trestného súdu (ICC), ktorá vyšetruje zločiny amerických vojakov v Afganistane.

2. sep. 2020 | Dvojité metre, Komentované správy

Spojené štáty americké milujú spravodlivosť. Ale len do momentu, kým sa to týka tých druhých. Akonáhle by mala dobehnúť spravodlivosť samotné USA, tak okamžite začnú okolo seba kopať ako malé decko a prskať všade navôkol sankcie. Lebo zrazu je to už útok na Američanov.

USA uvalili sankcie na prokurátorku Medzinárodného trestného súdu Fatou Bensoudovú, ktorá vyšetruje „údajné„ vojnové zločiny spáchané americkými vojakmi v Afganistane. Sankciám vrátane obmedzenia vstupu do Spojených štátov budú čeliť aj ostatní, ktorí Bensoudovej vo vyšetrovaní asistujú.

 

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.