„Jsem Tchajwanec.“ Vystrčil dostal medaili za parlamentní diplomacii.

1. sep. 2020 | Dvojité metre, Komentované správy, To je niečo iné...

Predseda českého Senátu Miloš Vystrčil v utorok počas prejavu k taiwanským zákonodarcom prisľúbil obranu hodnôt demokracie a slobody. Sám seba pritom nazval „Taiwančanom“.

No….konanie šéfa českého senátu, je nám mimoriadne sympatické. Aj my podobne ako on cítime, že treba brániť hodnoty demokracie a slobody. Iste aj pán Vystrčil podobne ako my cíti, že nám tá sloboda tu u nás na západe mizne, že pluralita názorov a poctivá diskusia s oponentom upadá rovnako rýchlo, ako fundamentálna sloboda prejavu, ktorá začína byť stále viac postihovaná. Pán Vystrčil iste rovnako ako my vidí, že tu u nás na západe máme celé skupiny ostrakizovaných ľudí, ktorí sa ocitli na spoločenskej periférii len preto, lebo sa odmietajú podriadiť oficiálnym dogmám, napríklad tej o jedinečnosti nášho transatlantického ukotvenia. Veríme, že pán Vystrčil podobne ako my s bolesťou hľadí na to, ako sa nám pred očami na prach rozpadá demokracia, ktorá už ani nie je tak vládou ľudu, ako skôr vládou peňazí, lobingu a najrôznejších mocenských záujmov úzkej skupiny oligarchov prepojených s politikmi, médiami a aby sme nezabudli….politickými mimovládkami.

Sme radi, že na tieto fakty pán predseda českého senátu cítil potrebu upozorniť počas svojej cesty na Taiwane. A v tejto súvislosti by sme radi pánovi Vystrčilovi poradili aj nejaký ten harmonogram najbližších ciest. Bolo by fajn, keby prišiel porozprávať o obrane demokracie a slobody aj k našim najbližším spojencom. Máme na mysli konkrétne „Kiskov Ostrov stability„ – Turecko, kde aktuálne tento náš najbližší spojenec NATO dosť nepekne nakladá s opozíciou a protestnými hlasmi a akosi okázalo sa uberá cestou islamizácie krajiny. A nielen to, najnovšie chce zbraňami ohrozovať naše hodnoty demokracie a slobody. A keď sme už pritom, možno by pán Vystrčil mohol navštíviť aj nášho ďalšieho spojenca Saudskú Arábiu. Tam je to celkovo s tou slobodou katastrofálne, no ale hlavne by im tam mal ísť porozprávať niečo o tom, ako je nesprávne vraždiť názorových oponentov na príkaz štátu na cudzích ambasádach a následne ich rozštvrtiť. Nepochybujeme o tom, že pán Vystrčil rovnako ako my cíti, že takéto správanie akého sa dopustil náš spojenec Saudská Arábia voči Džamálovi Chášukdžímu do významnej miery podkopáva naše hodnoty demokracie a slobody…

„Jsem Tchajwanec.“ Vystrčil dostal medaili za parlamentní diplomacii. 1

Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov.
Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.

Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet.

Ďakujeme každému z Vás za podporu.

0 komentárov

O slobode spoločnosti 14 – Ako sa postaviť k médiám ? 2.

hosť : Mgr. Peter Marman, PhD.
moderuje : Boris Koroni

Nový archív LBRY

blank

Najnovšie články

blank
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
blank
blank
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme