Zaplatí vysokou cenu, komentuje Čína Vystrčilovu cestu. Podle Petříčka je vyjádření Pekingu za hranou.

31. aug. 2020 | Nekomentovaný výber

Ze strany čínské diplomacie se ozvala další kritika návštěvy předsedy českého Senátu Miloše Vystrčila (ODS) na Tchaj-wanu. „Přimějeme ho zaplatit vysokou cenu za jeho krátkozraké chování a politický oportunismus,“ řekl čínský ministr zahraničí Wang I, který je na návštěvě Německa. Vystrčil považuje prohlášení Číny za zasahování do vnitřních záležitostí České republiky. Tuzemská diplomacie si předvolá čínského velvyslance, ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvedl, že se hodlá ohradit proti slovům Pekingu.

Source: Zaplatí vysokou cenu, komentuje Čína Vystrčilovu cestu. Podle Petříčka je vyjádření Pekingu za hranou

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.