Demonstranti zaplnili běloruská náměstí. Lukašenko odmítl nové volby a ohlásil vojenské cvičení.

16. aug. 2020 | Nekomentovaný výber

Demonstranti zaplnili běloruská náměstí. Lukašenko odmítl nové volby a ohlásil vojenské cvičení. 1Stovky tisíc protivládních demonstrantů se shromáždily v centrech běloruských měst s požadavkem rezignace Alexandra Lukašenka, nových voleb a vyšetření policejního násilí z posledního týdne. Policie proti nim nezasahuje. Brzy odpoledne se uskutečnila taky akce na podporu prezidenta, který davu sdělil, že nové volby pořádat nehodlá. Později oznámil, že zahájí vojenské cvičení na západě země. Druhý den v řadě volal do Kremlu, který potvrdil „připravenost poskytnout nezbytnou spolupráci v řešení vzniklých problémů,“ píše TASS. Napjatá situace panuje ve státní televizi, jejíž zaměstnanci uvažují o stávce. Čeští politici vyzývají k podpoře běloruské opozice.

Source: Demonstranti zaplnili běloruská náměstí. Lukašenko odmítl nové volby a ohlásil vojenské cvičení

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme