Roman Michelko: Koniec Majského?

10. aug. 2020 | Nekomentovaný výber

Kritika privatizácie strategických podnikov: argumenty, fakty, konkrétne príklady. Strategické podniky by mali byť vo verejných rukách, lebo zásadné veci ako elektrika, voda , plyn majú byť pod verejnou kontrolou. Prečo všetky sieťové odvetvia sú v západnej Európe štátnych rukách – EDF, Rhurgas, Enel, Deutsche Telecom, ČEZ? Ako to bolo naozaj s privatizáciou Telecomu? K tomu všetky argumenty v kontexte. Neexistujú nevypovedateľné zmluvy. Áno, je to tak. Ide, samozrejme, o to za akú cenu. Aké máme skúsenosti s arbitrážami? Dajú zachrániť SE? Dajú, ale je nutné zmeniť memorandum o porozumení.

Čo by zmenili predčasné voľby? Prepadnú Za ľudí, ale nahradia ich spojené maďarské strany? Spojenie týchto strán je poznaná nevyhnutnosť. Musíme počkať na to, kedy sa nepríčetná politika OĽANO konečne prejaví na preferenciách. Na strane druhej strane – Smer a Hlas-SD (Pellegriniovci) dajú spolu možno aj o 10 % viacej, ako to bolo vo voľbách. Aké je teda riešenie? Vznik novej trojpilierovej strany: národnej, sociálnej a kresťanskej je nutný, ak chceme zachrániť Slovensko. Zopár vplyvných ľudí si to hlboko uvedomuje a bude robiť všetko preto, aby to vyšlo.

Jozefa Majského dobehla jeho minulosť. Kto ho pustil na slobodu? V roku 2004 Dzurindova figúrka a jeho hlavný poskok Dobroslav Trnka. Pýcha predchádza pád. Uvidíme, ako to bude s jeho vydaním na Slovensko? Doby, keď takéto figúrky „tvrdili muziku“, sú, dúfajme, definitívne preč. Hádam aj toto indivíduum konečne dobehla spravodlivosť.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393, alebo pomocou služby Patreon: https://www.patreon.com/romanmichelko

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme