Běloruská policie násilně potlačila povolební protesty, Cichanouská se považuje za vítězku.

10. aug. 2020 | Nekomentovaný výber

V Minsku a dalších běloruských městech lidé protestovali proti oficiálnímu výsledku nedělních prezidentských voleb, běloruská policie proti nim tvrdě zasáhla. Podle předběžných výsledků oznámených volební komisí zvítězila současná hlava státu Alexandr Lukašenko s osmdesáti procenty hlasů. Lukašenkovi oponenti, kteří se sjednotili za kandidátkou Svjatlanou Cichanouskou, ale tvrdí, že volby byly zfalšované. Cichanouská prohlásila, že výsledky neuzná a že se považuje za vítězku. Cichanouská kandidovala za svého vězněného manžela poté, co režim odstavil všechny významné opoziční kandidáty.

Source: Běloruská policie násilně potlačila povolební protesty, Cichanouská se považuje za vítězku

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.