Roman Michelko: Sulíkov pokus o do-privatizáciu VSE

6. aug. 2020 | Nekomentovaný výber

Znova sa nám vracajú staré časy, ako za Dzurindu, tupá pravicová demagógia znova triumfuje. Vraj aj štátny vlastník je horší, ako ten najhorší súkromný. Takže dnes je snaha doprivatizovať VSE s tým, že za 35 mil. eur s tým, že za to kúpia stratovú paroplynovú elektráreň v Malženiciach.

Model je jasný vysoko ziskové štátne podniky sa darujú súkromnému investorovi a naopak stratové skromné sú vykúpené štátom, aby si súkromné spoločnosti poriadne namastili vrecká. Dobiehajú nás zločiny Dzurindu a Mikloša, kedy presadili, že strategické podniky sa predávali modelom, minoritný vlastník ale manažérska kontrola. Vďaka tomu sme po x rokoch boli nútený predať vysoko lukratívny Slovak Telekom, keďže minoritný akcionár Deutsche Telecom neumožnil vyplatiť dividendy. Nakoniec tak vláda SR predala Telekom, lebo inak by aj tak z toho nemala nič. Šialene tunelovanie bolo v distribúciách, kde minoritný akcionár si vyberal zisky, cez fiktívne poradenské služby. Je to dokonalá ekonomická vlastizrada, pokračuje v šľapajach ktoré mu nastavil Dzurinda s Miklošom.

Najväčší ekonomický zločin privatizácia SE, možno nebude dokonaná za tejto vlády. Vďaka nebetyčnej neschopnosti talianskych manažérov, sa uzavretie privatizácie posúva až po dokončení dostavby Mochoviec. Nakoniec je memorandum o porozumení, ráta s tým že potom získa štát väčšinu, ale aj tak sa ráta s tým, že súkromný investor EPH Daniel Křetínský získa manažerskú kontrolu.

Čaká nás dlhý a ťažký boj s cieľom zabrániť tento scenár. Pokiaľ však v tom čase bude vo vláde Sulík, je to definitívne stratené.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet:
SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon:
https://www.patreon.com/romanmichelko

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme