Roman Michelko: Vyhraj voľby a môžeš všetko

26. júl. 2020 | Komentáre, Igorov Cirkus

Matovičova tlačovka jasne ukázala, čo je zač – Pavol Paška by mohol len nemo závidieť. Neskutočná esencia arogancie. Mediálni experti koalície majú hlavy v smútku. Summit EÚ bol absolútny trapas rovnako ako tlačovka. Hodnotenie je, samozrejme, výsostne politické. Nebolo v silách nikoho zastaviť rozpočet na granty z 500 mld na 390 mld. Ale seknutie dekarbonizačného fondu je fatálnym zlyhaním. Hanba na kvadrát. Najväčšou hviezdou Matovičovej tlačovky bol jednoznačne Samuel Migaľ. Nenávisť voči novinárom presiahla všetky medze. Paradoxne vtedy, keď si naozaj začali robiť svoju prácu. Proces odvolávania ukázal neskutočnú úbohosť koalície, osobitne OĽANO. Blanárov prejav veľmi slabý, nudný a veľká premeškaná šanca. Škoda. V OĽANO asi naozaj platí, že čím hlúpejší poslanec, tým jeho typickejší predstaviteľ. Romana Tabak excelovala. Jej preklad Blanárovho príhovoru. IQ skutočne ani nie škôlka, možno jasle. Vtipné bolo, že Matovič sa odvoláva na vedomie a svedomie koaličných poslancov. Pritom ich vedomie je zúfalé, ale svedomie, to je absolútne neexistujúci artikel. Šeliga sa dostal do veľmi nepohodlného postavenia. Matovič položil hlavu na klát a dokázal, že všetci koaliční poslanci sú farizeji skrz-naskrz. Dokonalejšie ich už ani usvedčiť nemohol. Ostáva jediné – ako sa to premietne do preferencií. Padne OĽANO aspoň na 15%? Strata 200 000 hlasov za 4 mesiace by nás predsa len mohla napĺňať istým optimizmom.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon:

https://www.patreon.com/romanmichelko

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme