V Chicagu odstránili dve sochy Krištofa Kolumba po tom, ako sa protestujúci dostali do konfliktu s políciou.

25. júl. 2020 | Nekomentovaný výber

Chicago 25. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Tyler LaRiviere/Sun-Times/Chicago Sun-Times via AP)   V Chicagu v piatok dočasne odstránili dve sochy moreplavca Krištofa Kolumba, ktoré stáli v tamojších parkoch. Radnica sa tak rozhodla po tom, ako sa protestujúci, ktorí sa pokúšali jednu z nich strhnúť, dostali do konfliktu s políciou Demokratická starostka Lori Lightfoot sa v oficiálnom vyhlásení …

Source: V Chicagu odstránili dve sochy Krištofa Kolumba po tom, ako sa protestujúci dostali do konfliktu s políciou – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.