Rusko se pokusilo ovlivnit skotské referendum. Vměšování do brexitu ale nešlo zjistit, uvedl výbor.

21. júl. 2020 | Nekomentovaný výber

Britský premiér Boris Johnson obdržel zprávu o ruském vlivu již v říjnu minulého roku, teprve nyní ji ale zpravodajský výbor britského parlamentu zveřejnil. Z dokumentu vyplývá, že je Spojené království pro Rusko prioritním cílem pro dezinformace a existují kredibilní důkazy, že se ruské služby pokusily ovlivnit skotské referendum o nezávislosti z roku 2014. Výbor také vyzval britské tajné služby, aby vyhodnotily a zveřejnily do jaké míry Rusko ovlivnilo referendum o vystoupení z EU, protože se vláda otázkou nezabývala.

Source: Rusko se pokusilo ovlivnit skotské referendum. Vměšování do brexitu ale nešlo zjistit, uvedl výbor

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.