„Média v Polsku by měla být polská,“ prohlásil Kaczyński. Inspirují ho české poměry.

15. júl. 2020 | Nekomentovaný výber

Předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński ostře kritizoval média v cizím vlastnictví. Udělal to v prvním rozhovoru po vítězství Andrzeje Dudy, kterého PiS podporovala, v prezidentských volbách. Vlivu médií zčásti přičetl slabou podporu prezidenta mezi mladými voliči a prohlásil, že „by měla být polská“. Jako „naprosto nepravdivou“ pak odmítl Dudovu hanlivou přezdívku „propiska“, naznačující, že hlava státu podepíše vše, co jí Kaczyński předloží.

Source: „Média v Polsku by měla být polská,“ prohlásil Kaczyński. Inspirují ho české poměry

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.