Black Lives Matter? V Bostone odstránia pomník Lincolna, za ktorého vlády zrušili otroctvo.

2. júl. 2020 | Nekomentovaný výber, Plazivá totailta

Bratislava 2. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-J. Scott Applewhite)   Úrady amerického Bostonu prijali rozhodnutie odstrániť z parku v centre mesta pomník 16. prezidenta USA Abrahama Lincolna, za ktorého vlády v krajine zrušili otroctvo a Afroameričana, ktorý pred ním pokľakol „Umelecká komisia Bostone dnes hlasovala jednomyseľne pre to, aby odstránili bronzové postavy Pomníka emancipácie z Park Square,“ …

Source: Black Lives Matter? V Bostone odstránia pomník Lincolna, za ktorého vlády zrušili otroctvo – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.