UNICEF žiada o pomoc pre Jemen, miliónom detí tam hrozí hlad.

26. jún. 2020 | Dvojité metre, Svätá Amerika

Treba si tento príbeh dopovedať do konca. Táto katastrofa v Jemene je preto, lebo Saudská Arábia /cudzí štát/ sa rozhodla, že v Jemene budú vládnuť tí, ktorých si praje tento najväčší spojenec USA. A tak Saudská Arábia spolu s najväčším mierotvorcom na svete, teda s podporou USA začali presadzovať v Jemene svoje záujmy. No ale o tomto hovoriť netreba, lebo to by vás milé deti mohlo zvádzať k nepríjemným myšlienkam a otázkam typu, že či by svetové spoločenstvo nemalo konečne uvaliť napríklad sankcie na strojcov tejto katastrofy a tlačiť na nich všetkými mierovými prostriedkami, aby okamžite ukončili vojnové operácie v Jemene…

UNICEF žiada o pomoc pre Jemen, miliónom detí tam hrozí hlad. 1

Source: UNICEF žiada o pomoc pre Jemen, miliónom detí tam hrozí hlad

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme