Kultúrno-rasistická revolúcia v priamom prenose: Spred múzea v New Yorku odstránia sochu Theodora Roosevelta.

22. jún. 2020 | Ľudsko-právna totalita, Nekomentovaný výber, Plazivá totailta

New York 22. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Mary Altaffer)   Spred newyorského múzea by mala zmiznúť bronzová socha bývalého amerického prezidenta Theodora Roosevelta. Dôvodom je pokračujúci odpor voči symbolom rasových predsudkov a imperializmu v Spojených štátoch. Socha sa nachádza pred American Museum of Natural History v New Yorku a znázorňuje Roosevelta na koni sprevádzaného pôvodným Američanom a …

Source: Kultúrno-rasistická revolúcia v priamom prenose: Spred múzea v New Yorku odstránia sochu Theodora Roosevelta – Hlavné správy

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.