Haberová:Vojská USA sú v Európe na obranu transatlantickej bezpečnosti.

16. jún. 2020 | Komentované správy, Svätá Amerika

No nie je to prekrásne? Americký prezident povie, že sťahuje amerických vojakov z Nemecka, lebo, že vraj Nemecko neplatí dosť financií do rozpočtu NATO. Teda Trump hovorí, my bránime Nemecko a Nemecko nám neplatí dosť. A na to sa ozve nejaká nemecká veľvyslankyňa, ktorá začne prosíkať aby len USA pekne v Nemecku ďalej ostali. A ako argument povie to, že veď vlastne USA svojou prítomnosťou v Nemecku nechránia samotné Nemecko, ale chránia tam svoje vlastné záujmy: „Americkí vojaci… tam nie sú na to, aby bránili Nemecko. Sú tam aj na ochranu amerických záujmov v Afrike a Ázii.“

No nie je to krásne? USA bránia v Nemecku svoje vlastné záujmy, ktoré majú v Afrike, či Ázii. A toto povie americkému prezidentovi nemecká veľvyslankyňa v USA, ktorá sa týmto konštatovaním snaží presvedčiť Trumpa, aby si to svoje rozhodnutie rozmyslel. Inými slovami, nemecká veľvyslankyňa prosí amerického prezidenta, aby láskavo mohli USA aj naďalej brániť SVOJE záujmy a záujmy ktoré majú v Afrike a Ázií tým, že budú naďalej prítomní v Nemecku. Krása.

 

Source: Haberová:Vojská USA sú v Európe na obranu transatlantickej bezpečnosti

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.