Haberová:Vojská USA sú v Európe na obranu transatlantickej bezpečnosti.

16. jún. 2020 | Komentované správy, Svätá Amerika

No nie je to prekrásne? Americký prezident povie, že sťahuje amerických vojakov z Nemecka, lebo, že vraj Nemecko neplatí dosť financií do rozpočtu NATO. Teda Trump hovorí, my bránime Nemecko a Nemecko nám neplatí dosť. A na to sa ozve nejaká nemecká veľvyslankyňa, ktorá začne prosíkať aby len USA pekne v Nemecku ďalej ostali. A ako argument povie to, že veď vlastne USA svojou prítomnosťou v Nemecku nechránia samotné Nemecko, ale chránia tam svoje vlastné záujmy: „Americkí vojaci… tam nie sú na to, aby bránili Nemecko. Sú tam aj na ochranu amerických záujmov v Afrike a Ázii.“

No nie je to krásne? USA bránia v Nemecku svoje vlastné záujmy, ktoré majú v Afrike, či Ázii. A toto povie americkému prezidentovi nemecká veľvyslankyňa v USA, ktorá sa týmto konštatovaním snaží presvedčiť Trumpa, aby si to svoje rozhodnutie rozmyslel. Inými slovami, nemecká veľvyslankyňa prosí amerického prezidenta, aby láskavo mohli USA aj naďalej brániť SVOJE záujmy a záujmy ktoré majú v Afrike a Ázií tým, že budú naďalej prítomní v Nemecku. Krása.

 Haberová:Vojská USA sú v Európe na obranu transatlantickej bezpečnosti. 1

Source: Haberová:Vojská USA sú v Európe na obranu transatlantickej bezpečnosti

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme