Pripravuje sa Slovensko na ďalší historický zlom? „Zmráka sa, stmieva sa, k noci sa chýli.“ 

10. jún. 2020 | Komentáre, Nekomentovaný výber, Plazivé odnárodňovanie, Progresívny rováš

Bratislava 10. júna 2020 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   „Zmráka sa, stmieva sa, k noci sa chýli.“ Náš veľký básnik Ivan Krasko písal v roku 1909. Vtedy sa zmrákalo nad Slovenskom: prenasledovanie slovenských vlastencov, ich kriminalizácia, väznenie, hrozba straty identity a zánik národa v mnohonárodnostnostnom superštáte Rakúsko – Uhorsko. Hrozí nám znova to isté? Aké sú hlavné hrozby …

Source: Pripravuje sa Slovensko na ďalší historický zlom? „Zmráka sa, stmieva sa, k noci sa chýli“ – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.