Od pondelka začína v Česku inteligentná karanténa: Každého, kto sa stretne s nakazeným, hygienici požiadajú, aby im poskytol dáta z mobilu či kreditných kariet.

20. apr. 2020 | Koronavírus, Nekomentovaný výber

Praha 20. apríla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Včera večer zverejnilo ministerstvo zdravotníctva na internete mimoriadne opatrenie, ktoré spomína inteligentnú karanténu. Od pondelka sa rozšíri do všetkých krajov s tým, že pôjde predovšetkým o riadené testovanie, oslovovanie kontaktov, a tiež odovzdávanie informácií „Celkovo tento mechanizmus pozitívne prispeje k urýchleniu činností zabezpečujúcich testovanie populácie a rýchlejší spôsob vyhodnocovania vzoriek …

Source: Od pondelka začína v Česku inteligentná karanténa: Každého, kto sa stretne s nakazeným, hygienici požiadajú, aby im poskytol dáta z mobilu či kreditných kariet – Hlavné správy

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.