Koronavirus jsme podcenili, připouští šéfka Evropské komise.

18. mar. 2020 | Koronavírus, Komentované správy, S EÚ a nikdy inak

Verme, že jedným z pozitív tejto korona-vírusovej krízy bude to, že ľudia definitívne pochopia nielen zbytočnosť, ale napokon aj zhubnosť celého projektu pod názvom Európska únia. Projektu ktorý sa odtrhol od pôvodných zámerov a dnes sa v plnej nahote v krízových časoch ukazuje jeho pravá tvár.

Boli to totiž práve „európske elity„ ktoré doteraz trvali na tom, aby boli hranice otvorené. V čase, keď bol už celý svet v plameňoch nákazy a pomaly každý národný štát robil čo mohol, aby ochránil vlastné obyvateľstvo, tak lídri EÚ si dovolili kritizovať jednotlivé krajiny za to, že uzavreli jednostranne hranice a že si láskavo nevypýtali povolenie od Bruselu. Boli to práve „európske špičky„ kto nás doteraz presviedčal, že hranice netreba zatvárať, pretože podľa „odborníkov„ vraj zavretie hraníc nákazu nezastaví.

A teraz, presne tí istí európski elitári, ktorí doteraz zmrvili čo mohli, tak budú nakoniec rozdávať rozumy.

 

aPředsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v rozhovoru s německým deníkem Bild připustila, že spolu s dalšími politiky podcenila nový typ koronaviru. „Myslím, že my všichni, kdo nejsme experti, jsme na začátku koronavirus podcenili,“ řekla. Nyní už ale podle jejího přesvědčení všichni pochopili, že opatření, která se ještě před dvěma, třemi týdny jevila jako drakonická, jsou bezpodmínečně nutná.

Source: Koronavirus jsme podcenili, připouští šéfka Evropské komise

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.