Veci Verejné: Starý Matovič je späť

15. mar. 2020 | Igorov Cirkus, Komentáre

Igor Matovič sa nedokázal príčetne správať ani týždeň. Absurdný útok na premiéra Petra Pellegriniho ukázal, že s jeho premenou na štátnika to také vážne nebude. Aby toho nebolo málo, pridal sa aj Richard Sulík. Jeho snaha zabrániť Zornici podpísať kontrakt s vládou na dodávku rúšok takmer nemá vysvetlenie. Ak by sa to stalo pred voľbami, SaS je mimo parlamentu. Finiš vyjednávaní o novej vláde okorenil Matovičov tweet a Sulíkova tlačovka. Nakoniec bolo aj tak všetko inak. Richard Sulík sa nechal kúpiť jedným ministerstvom navrch a postom podpredsedu vlády. Dnes je už jasné rozdelenie postov, neznáme sú len mená podpredsedu vlády pre legislatívu a strategické plánovanie, čo je nový rezort pre SME RODINA a ministra pôdohospodárstva. Heger bude na financiách, jeho subordinácia s podpredsedom vlády Sulíkom nie je ešte celkom jasná. Grendel bude na vnútre, Naď na obrane, Klus na zahraničí. Práca a sociálne veci pripadnú SME RODINA. Bude to Krajniak alebo Krištúfková? Spravodlivosť pripadla hnutiu Za ľudí Kolíkovej, Milanová z OĽANO bude na kultúre, Remišová zdedí Rašiho post podpredsedu vlády. Školstvo Gröhling. Takže môžeme očakávať gender výchovu, inklúziu a spoplatnenie verejného vysokého školstva? Uvidíme, či to prejde cez programové vyhlásenie vlády. Táto vláda neveští nič dobré. Priamy kontrast medzi triezvym a schopným Petrom Pellegrinim a šialencom Igorom Matovičom vyvoláva obavy. Má to však aj jeden pozitívny dôsledok. Správanie sa Matoviča v posledných dňoch jasne ukazuje, že šanca dovládnuť celé obdobie prudko klesá.

Finančne podporiť môžte publikované videá príspevkom na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393,
alebo pomocou služby Patreon:
https://www.patreon.com/romanmichelko

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.