Španělsko dekretem zakáže lidem až na výjimky vycházet. Tisíce nových případů za den hlásí Itálie

14. mar. 2020 | Koronavírus, Nekomentovaný výber

Španělská vláda vyhlásí dekretem kvůli epidemii koronaviru nouzový stav a zakáže občanům vycházet. Výjimkou bude jen cesta do práce, do nemocnice či za nákupem potravin. Oznámila to místní média. V Itálii potvrdili skoro 3500 nových případů za pouhý den. Velká Británie chystá zákaz větších akcí, v Londýně se nakazil i novorozenec. Ve Vietnamu onemocněl jeden český občan. Test pro jistotu podstoupil i americký prezident Donald Trump.

Source: Španělsko dekretem zakáže lidem až na výjimky vycházet. Tisíce nových případů za den hlásí Itálie

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.