Británia si z koronavírusu nič nerobí. Odborníci neskrývajú údiv.

14. mar. 2020 | Komentované správy, Koronavírus

Naturalizmus: Veľká Británia nerobí žiadne radikálne opatrenia na boj s koronavírusom, hoci vedia, že je tam poriadne rozšírený. Aj keď si kontinentálna Európa či iné časti sveta môžu ťukať na čelo, je výborné, že tu máme tento ostrov s odlišným prístupom.

Lebo ak po pár mesiacoch budeme vidieť, že Veľká Británia nemá väčšie obete ako iní, za to kontinentálna Európa si svojimi radikálnymi opatreniami vyvolala ekonomickú krízu s oveľa vážnejšími humanitárnymi dôsledkami, budeme vedieť, že sme urobili v dôsledku paniky chybu.

V opačnom prípade sa bude vedieť poučiť Británia.

Aj keď je otázne, čo si kladie britská vláda za (skrytý) cieľ.

Ak by Británia v dôsledku podcenenia a masového rozšírenia nákazy stratila hmatateľnú časť postproduktívnej populácie a malú časť menej odolnej produktívnej populácie, potom im jednak stúpne HDP v prepočte na hlavu, ale tiež ušetria množstvo peňazí na sociálnom a zdravotnom systéme.

Posadnutosť peniazmi a posadnutosť ľudským životom tu stoja výrazne proti sebe a ani jedna z nich nie je úplne vhodná.

Trochu vírusu vo vzduchu umožnilo, aby sa tieto pozície lepšie vyfarbili.

Boris Johnson hrá vabank.

Ak Británia dopadne ako Taliansko alebo ešte horšie a Nemecko to, naopak, ustojí, zvezie sa to na Johnsonovu hlavu s vážnymi politickým dôsledkami pre jeho stranu.

V opačnom prípade ekonomika Británie bude na tom výrazne lepšie ako ekonomiky EÚ.

A možno sa v Británii upokojujú tým, že s korunou predsa večne úspešne žijú.

Údiv na strane odborníkov a otázky zo strany britských občanov vzbudzuje prístup…

Source: Británia si z koronavírusu nič nerobí. Odborníci neskrývajú údiv

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.