Světové akcie prožívají rozsáhlý propad. Srážejí je obavy z koronaviru

28. feb. 2020 | Koronavírus, Nekomentovaný výber

Americký akciový index Dow Jones propadl ve čtvrtek bezmála o 1200 bodů, což byl jeho vůbec nejprudší denní propad v historii, která sahá až do roku 1899. Celkově pak globální akcie od pondělí prožívají nejhorší týden od finanční krize v roce 2008. Na vině je rychlé šíření koronaviru v Evropě a také obavy, že výrazně zasáhne i Spojené státy. Kromě finančních trhů má postup nemoci stále více dopad rovněž na reálnou ekonomiku mnoha zemí.

Source: Světové akcie prožívají rozsáhlý propad. Srážejí je obavy z koronaviru

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.