Čína bojuje s nákazou. Ruší oslavy lunárního Nového roku a po Wu-chanu blokuje další města

23. jan. 2020 | Koronavírus, Nekomentovaný výber

Čínské úřady kvůli snaze zabránit šíření nového koronaviru blokují další města. Ve čtvrtek dopoledne začala mimořádná opatření platit v jedenáctimilionovém Wu-chanu, kde zemřelo už 17 lidí. Později úřady vyzvaly také obyvatele města Chuang-kang, aby z něj neodjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Zvláštní opatření přijímá i E-čou. Ve snaze zabránit šíření nového koronaviru zrušila Čína všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku naplánované na sobotu.

Source: Čína bojuje s nákazou. Ruší oslavy lunárního Nového roku a po Wu-chanu blokuje další města

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.