České lítium, východoslovenský urán, kremnické zlato… Ako sa varia žaby v banánových republikách.

15. jan. 2020 | Komentáre, Nekomentovaný výber

Bratislava 15. januára 2020 (HSP/Foto:Pixabay)   Podľa čoho sa vlastne pozná rozdiel medzi banánovou republikou a tou pravou orechovou demokratickou? Pekne sa to ukáže napríklad vtedy, keď má tá republika zásobu nejakej zaujímavej nerastnej suroviny. Napríklad lítia či zlata… Predstavte si, že nejaká banánová republika niekde v zapadnutom kúte Afriky alebo Eurázie má nejakú vzácnu …

Source: České lítium, východoslovenský urán, kremnické zlato… Ako sa varia žaby v banánových republikách – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.