Čarnogurský prišiel s možným riešením kauzy okolo sochy generála Koneva v Prahe. Skončí pamätník na Slovensku? 

19. dec. 2019 | Nekomentovaný výber

Bratislava/Praha 19. decembra 2019 (HSP/Foto:Twitter)   Bývalý slovenský predseda vlády a minister Ján Čarnogurský sa vložil do kauzy sochy sovietskeho maršala Ivana Stepanoviča Koneva, ktorú chcú pražskí lokálni politici odstrániť. Čarnogurský navrhol presun pamätníka na Slovensko. Bývalý predseda vlády Ján Čarnogurský v stredu informoval, že v mene Slovensko-ruskej spoločnosti (SRS), ktorú zastupuje, poslal list starostovi Prahy 6 Ondřejovi …

Source: Čarnogurský prišiel s možným riešením kauzy okolo sochy generála Koneva v Prahe. Skončí pamätník na Slovensku? – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.