Panelák v Prešově, kde zabíjel plyn, nesplňoval předpisy. Hasiči mohli zasáhnout až po pár hodinách.

7. dec. 2019 | Nekomentovaný výber

Slovenští hasiči mohli začít naplno hasit požár v panelovém domě v Prešově až po více než dvou hodinách, jelikož dům po opravách nesplňoval bezpečnostní předpisy. Hasiči kvůli tomu vedli spor s vlastníky od roku 2017, zaznělo na jednání krizového štábu. Při pátečním výbuchu plynu zemřelo sedm lidí, po dalším člověku se pátrá. Na čtyřicet lidí exploze zranila, 220 se jich muselo evakuovat. Budova je podle statiků ve špatném stavu a zřejmě bude muset být rozebrána.

Source: Panelák v Prešově, kde zabíjel plyn, nesplňoval předpisy. Hasiči mohli zasáhnout až po pár hodinách

Matelko/premiér Igor

Nie je zvláštne, že v bežnom živote potrebujete na takmer každú pracovnú pozíciu vzdelanie alebo prax v odbore, prípadne oboje, ale vo vláde a parlamente to neplatí?

Táto knižka mapuje prvých sto dní vlády Igora Matoviča, no nie je žiadnou politickou analýzou, ale vtipným glosovaním nekompetentnosti jedného z najvyšších ústavných činiteľov, pričom si všíma najmä premiérovu sebaprezentáciu na sociálnej sieti Facebook. Stopercentne sa nasmejete.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.