Panelák v Prešově, kde zabíjel plyn, nesplňoval předpisy. Hasiči mohli zasáhnout až po pár hodinách.

7. dec. 2019 | Nekomentovaný výber

Slovenští hasiči mohli začít naplno hasit požár v panelovém domě v Prešově až po více než dvou hodinách, jelikož dům po opravách nesplňoval bezpečnostní předpisy. Hasiči kvůli tomu vedli spor s vlastníky od roku 2017, zaznělo na jednání krizového štábu. Při pátečním výbuchu plynu zemřelo sedm lidí, po dalším člověku se pátrá. Na čtyřicet lidí exploze zranila, 220 se jich muselo evakuovat. Budova je podle statiků ve špatném stavu a zřejmě bude muset být rozebrána.

Source: Panelák v Prešově, kde zabíjel plyn, nesplňoval předpisy. Hasiči mohli zasáhnout až po pár hodinách

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.