Advokátska kancelária Jána Čarnogurského podala trestné oznámenie za šírenie nepravdivých informácií o Rostasovi

4. dec. 2019 | Nekomentovaný výber

Advokátska kancelária ÚLC Čarnogurský, s.r.o. podala dnes, 4.12.2019 na Generálnej prokuratúre 12-stranové trestné oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich tomu, že mohlo dôjsť k trestnému činu ohovárania a prípadne iných trestných činov.

K spáchaniu trestných činov došlo verejným oznamovaním, šírením a prezentovaním nepravdivých údajov o T. E. Rostasovi v relácii RTVS Z prvej ruky dňa 5.11.2019 od 12:30h. V tejto relácii podpredseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Igor Rintel uviedol, že „Rostasa boli doma navštíviť policajti kvôli tomu, že sa vyhrážal ozbrojenými zbraňami“. Zároveň bolo verejne označené za nepravdu, že dôvodom policajného zákroku u Rostasa bolo, že „mal nejaké názory.“ Vysielaním uvedených skutočností v relácii Slovenského rozhlasu došlo k poškodeniu vážnosti a dobrého mena v spoločnosti, narušeniu jeho rodinných vzťahov a v neposlednom rade vážnej ujme v zásahu do cti. Na základe zjavne nepravdivých informácií je tu dôvodné podozrenie, že ide o skrytý úmysel verejného útoku na Rostasa a jeho diskreditáciu nepravdivými tvrdeniami. Nemožno vylúčiť, že doposiaľ neustálený okruh páchateľov mohol konať spôsobom, ktorého cieľom bolo tvrdením a uvedením neprávd o T. E. Rostasovi práve pri téme antisemitizmus, poškodiť jeho osobu a mesačník ZEM&VEK, a to len preto, že T. E. Rostas nemusí byť pohodlný pre jeho názory prezentované aj prostredníctvom mesačníka ZEM&VEK. V rozsiahlom Trestnom oznámení podáva Mgr.Art. Tibor Eliot Rostas v zastúpení JUDr. Mag. Jána Čarnogurskeho množstvo odôvodnení a dôkazov poukazujúcich na spáchanie niekoľkých trestných činov. Šéfredaktor Z&V týmto spoločnosti zároveň vysiela signál, že svoje meno a česť nedovolí hanobiť ani podpredsedovi Ústredného zväzu židovských náboženských obcí prostredníctvom verejnoprávneho média RTVS, ktoré má povinnosť poskytnúť priestor na vyjadrenie aj druhej strane, čo sa ani po niekoľkých urgenciách nestalo. Za takéto skutky musia niesť aktéri zodpovednosť, čo je dôvodom podania obsažného trestného oznámenia, na základe ktorého budú vypovedať aj moderátor RTVS Michal Katuška a Igor Rintel.

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.