Premiér je podle závěrečné zprávy auditu ve střetu zájmů, píše Respekt. Podle ministerstva zprávu nelze zveřejnit.

2. dec. 2019 | Nekomentovaný výber

Evropská komise už odeslala do Prahy závěrečnou zprávu ohledně možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. Závěry auditu jsou však zatím neveřejné, což v Otázkách Václava Moravce kritizoval šéf opoziční ODS Petr Fiala: „Vzhledem k tomu, že se to týká premiéra České republiky, tak se to musí zveřejnit okamžitě.“ Premiér ve vysílání reagoval s tím, že on dodržel zákon a postupoval podle něj, když firmu vložil do svěřenského fondu. Na zveřejnění auditu podle svých slov nemá vliv. Týdeník Respekt v neděli večer s odvoláním na dva obeznámené zdroje napsal, že je Babiš i podle závěrečné zprávy auditu ve střetu zájmů.

Source: Premiér je podle závěrečné zprávy auditu ve střetu zájmů, píše Respekt. Podle ministerstva zprávu nelze zveřejnit

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.