Francúzsko varuje pred možným obnovením sankcií voči Iránu.

28. nov. 2019 | Komentované správy, Svätá Amerika

Dobre tomu rozumieme? Francúzsko sa vyhráža Iránu obnovením sankcií pre jadrovú dohodu od ktorej odstúpili jednostranne a bezdôvodne, na hlasné´našepkávanie Izraela…Spojené štáty americké? A prečo teda Francúzsko neuvalí sankcie na USA? Zato, že si pred celým svetom utreli zadok jadrovou dohodou s Iránom, ktorú spolu s USA vypracovalo aj Francúzsko. Prípadne môže Francúzsko uvaliť sankcie na seba samé. Zato, že nevedelo zabrániť tomuto barbarstvu Spojených štátov a za to, že nedokázalo vykompenzovať Iránu škody, ktoré mu vznikli po špinavosti USA.

Nakoniec bude vinný Irán za to, že USA odstúpili jednostranne od dohody. Nakoniec bude Irán vinný za to, že nie je ochotný znášať škody, ktoré mu vznikli po tom, čo ho oklamal vraj vyspelý demokratický svet. Čo by robilo Francúzsko na mieste Iránu? Držalo by sa ďalej dohody, od ktorej jeden zo signatárov sproste odstúpil? Držalo by sa dohody, z ktorej by pre neho plynuli už len povinnosti a všetky protihodnoty, ktoré boli pôvodne v zmluve zakotvené už nie? Je to aj vina Francúzska, že Iránu nedokázalo spolu s ďalšími signatármi vykompenzovať škody, ktoré mu vznikli len pre to, že  USA skrátka nedodržiavajú dohody, ktoré sami uzavreli.

Šéf francúzskej diplomacie zdôraznil, že tieto úvahy sú reakciou na sériu krokov iránskeho režimu.

Source: Francúzsko varuje pred možným obnovením sankcií voči Iránu

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.