USA verzus Čína: Napätie v juhočínskom mori pokračuje.

25. nov. 2019 | Nekomentovaný výber, Svätá Amerika

Peking 25. novembra 2019 (HSP/Foto:Pixabay)   Začiatkom týždňa, počas rozhovorov na vysokej úrovni, vyzvala Čína americkú armádu, aby prestala „ukazovať svaly“ v Juhočínskom mori a nepridávala nové napätie v súvislosti k vzťahu s  Taiwanom, ktorý Čína vyhlasuje za svoju vzdialenú provinciu Americké námorníctvo, pod hlavičkou slobodného prístupu k medzinárodným vodám pravidelne provokuje Čínu tým, že vykonáva operácie loďami v blízkosti niektorých ostrovov, ktoré Čína považuje za svoje. V stredu americká bojová loď Gabrielle Giffords preplávala pozdĺž útesu patriacemu k Spratlyho ostrovom v blízkosti 12 námorných míľ, a o deň …

Source: USA verzus Čína: Napätie v juhočínskom mori pokračuje – Hlavné správy

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.