Republika srbská nemá v úmysle vstúpiť do NATO.

21. nov. 2019 | Svätá Amerika, Komentované správy

Neustále počúvame tú istú mantru o tom, ako do NATO vstupuje každá krajina dobrovoľne, s nadšením a radosťou. No len na príklade Srbov vidíme, že táto teória má vážne trhliny. Chudáci Srbi musia pomaly každý druhý týždeň verklikovať dookola, že do žiadneho NATO nechcú ísť. Ak sa teda do NATO vstupuje dobrovoľne, ako je možné, že Srbi cítia enormný tlak na záležitosť ich členstva v NATO? Milorad Dodik to povedal celkom zrozumiteľne: „Krajiny by mali usilovať o prijatie, a keď tak nerobia, potom je to problém.“

Bosna a Hercegovina nemôže byť prijatá do NATO bez súhlasu všetkých troch entít. Parlament Republiky srbskej zároveň v októbri 2017 prijal rezolúciu o vojenskej neutralite.

Source: Republika srbská nemá v úmysle vstúpiť do NATO

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.