Daň pre internetové giganty má Česku priniesť stovky miliónov. Danko to chce zaviesť aj u nás?

20. nov. 2019 | Globálna oligarchia, Nekomentovaný výber

Česká republika jednohlasne zaviedla novú digitálnu daň pre veľké internetové spoločnosti. Má sa zamerať na firmy, ktoré majú väčší obrat ako 750 miliónov eur. Predseda parlamentu Andrej Danko by chcel podobnú daň presadiť aj na Slovensku. Tvrdí, že tieto spoločnosti len inkasujú príjmy z reklamy a neplatia takmer žiadne dane.

Source: Denník S | Denník pre Slovensko

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.