Žiarislav: November 89 a hrniec pre žabu

17. nov. 2019 | Nekomentovaný výber

Väčšina ľudí, ktorí v čase nežnej revolúcie boli v dospelom veku a teda môžu plnohodnotne porovnávať, si podľa prieskumov nemyslí, že by nový režim po novembri 89 priniesol zlepšenie akosti života. To je po tridsiatich rokoch vcelku prekvapivé zistenie, pretože tri desaťročia je dosť na to, aby režim preukázal svoju akosť. Pre porovnanie – komunistický režim mal u nás len o jedno desaťročie dlhšiu príležitosť. A potom padol. Také tie štatistické cvičenia, že do prieskumu o akosti života pred a po novembri zapoja aj tých, ktorí vtedy ešte nežili, alebo cikali do plienok, uspokoja len povrchných. Treba povedať, že vývojom po novembri 89 je sklamaná obrovská časť tých, ktorí štrngali kľúčmi na námestiach. Čo sa vlastne stalo, že väčšina z tích, ktorí – ak nie priamo uskutočnili, tak početnou prevahou a podporou umožnili prevrat, považuje život predtým za lepší?

Source: NOVEMBER 89 A HRNIEC PRE ŽABU – Žiarislav

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.