Štrngali sme zato, aby sme mohli byť sami sebou. A sme?

16. nov. 2019 | Komentované správy, Ľudsko-právna totalita, Morhovky, S EÚ a nikdy inak, Svätá Amerika

Aspoň v niečom sa s M. Šimečkom zhodneme: Štrngali sme zato, aby sme mohli byť sami sebou. Ale tým to končí. Už sa nezhodneme, ako to reálne dopadlo: Teraz nám namiesto východných „súdruhov“ diktujú západní „spojenci“. 

A zasa nám tu pobehujú ich servilní, angažovaní a správne ideovo-politicky orientovaní spoluobčania. Jedno či z vlastného presvedčenia, alebo pre moc a prospech. Či pre oboje. Tak či tak, v cudzom záujme.

A zasa nás tu s patentom na rozum i morálku a v presvedčení o konečnej a jedinej správnej budúcnosti komandujú, akí máme byť a čo máme robiť.

Hurá občania, (americkým, bruselským, ekonomickým, mediálnym, mimovládkarskym) komandovaním k samým sebe! Niet nad autentickú identitu…

Mor ho!

Mimochodom, práve Šimečka vo svojej knihe Medzi Slovákmi napísal, že „že východoeurópske národy nemajú Západu čo ponúknuť“. Bolo by konečne načase, keby si Šimečka ujasnil, za akých nás seba samých on štrngal.

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.